A New Agenda for the State of Israel

על מחבר תוכנית העבודה

לקט מהעיתונות

 

·    "... דני בן-דוד, מהכלכלנים המקוריים בישראל, שהמצע הכלכלי של קדימה מבוסס במידה רבה על תוכניות עבודה ומסמכים שהוא ייצר בשנים האחרונות.  ... הניתוחים שלו על מגמות החינוך, התעסוקה, העוני והצמיחה במשק הישראלי הפכו בחמש השנים האחרונות לאחד הגורמים המשפיעים ביותר על הדיון הכלכלי בישראל. "               המאמר המלא (25 אפריל 2006)

      "דרוש לנו דני בן-דוד" מאת גיא רולניק

      העורך הכלכלי של הארץ והעורך הראשי של  TheMarker

 

 

·    " עבור מומחי מדיניות, משרתי ציבור ועיתונאים, דן בן-דוד הינו אחת הדמויות המרכזיות בשיח על מדיניות ציבורית בארץ."

"הכוכב העולה" מאת חביב רטיג, ג'רוסלם פוסט

 

 

·    "בארבע השנים האחרונות הפך בן-דוד ליצרן סדרתי של ניירות עבודה, המלצות ומסקנות שנועדו לפתור כמה מבעיות היסוד של המשק הישראלי ולהחזירו לתוואי של צמיחה בריאה.  ... במובנים רבים בן-דוד הוא אחד הקולות האקדמיים הבולטים כיום בתחום הכלכלי, אם לא הבולט שבהם."

סמי פרץ, עורך משנה, מדור הכלכלה, הארץ

 

 

·    "לפני שנים אחדות פירסם בן-דוד עבודה המתעדת את התפוררות החברה והכלכלה בישראל ... מיתון שבעצם התחיל שנים רבות לפני שדיברו עליו.  ... מאז היתה העבודה לתנ"ך של מבקרי המדיניות הכלכלית של האוצר.  זהו גם התנ"ך של רבים מהפעילים החברתיים שמלווים עתה את עמיר פרץ."

רונית ורדי, גלובס

 

 

·    "בניגוד לאנשי אקדמיה רבים, בן-דוד מעז להציע פתרונות מעשיים ... זהו טקסט ["תוכנית מתאר לשיפור מצב התעסוקה בישראל"] המציג השקפת עולם בהירה, שכל מי שמתיימר להגדיר את עצמו כסוציאל-דמוקרט צריך להכירו.  ... אולי בעקבות בן-דוד יתחילו לחשוב [במפלגת] העבודה, שאפשר גם לגבש מדיניות כלכלית-חברתית ... שיקראו.  שתהיה להם קצת עבודה."

אבירמה גולן, הארץ

 

 

·    "בן-דוד בן ישי ... נולדה לאחרונה ההתארגנות הזאת, שאף מצאה לה את נביא הזעם שלה, דני בן-דוד מבית הספר לממשל ומדיניות באוניברסיטת תל-אביב, הכותב מאמרים על אי-שוויון, על חוסר צמיחה, על התפוררות מרקמים חברתיים ועל העובדה שלשלטון הישראלי אבדה המשילות, כלומר היכולת להחליט ואף להעביר את החלטותיו."

שלומית לן, גלובס

 

 

·    "היום אחר הצהרים הציג דן בן-דוד את מחקרו החדש.  ... זו פעם ראשונה שמישהו בודק מה בדיוק מסתתר מאחורי הקיטורים הרגילים נגד הזרמת הכספים למתנחלים."

רונית פוריאן, עורכת הערב, גלובס

 

 

·    "יחד עם כלכלנים וסוציולוגים אחרים מהאוניברסיטה היה [דן בן-דוד] חבר בצוות בראשות חיים בן-שחר, שהתבקש על ידי ראש הממשלה אהוד ברק להכין סדר יום לעדיפויות לאומיות.  ... התמונה העולה ['מהנתונים הרבים של בן-דוד'] היא של מדינה שאין בה אבן על אבן.  ... אבל במדינה השטופה כבר שלושים וחמש שנה באובססיית הוויכוח על השטחים והטרור, למי יש זמן להפנים.  ... ולמי שעדיין חושב שמדובר במותרות והדבר העיקרי הוא הביטחון, הנה השורה שמתחת לתחתונה – מדובר באיום ביטחוני כבד בהרבה מכל חוליות התנזים, קיומי בהרבה מהג'יהאד האיסלאמי."

עפר שלח, ידיעות אחרונות

 

 

·    "מאיר שני, איש עסקים וחבר של דברת, היה השושבין הראשי בקשר שנוצר עם לבנת. ... שני אומר שבסיפור הקמת הוועדה יש משהו פיקנטי: 'אנחנו שלושה חברים, ארז ויגודמן, מנכ"ל קבוצת שטראוס עלית, שלמה ואני.  בעקבות ממצאים שנחשפנו אליהם, בעיקר כתוצאה ממחקר של דני בן דוד, על המצב החברתי הכלכלי בישראל, הכנו מצגת שהראתה איך מדינת ישראל התדרדרה ב-30 השנים האחרונות והולכת להיות מדינת עולם שלישי, והופענו עם המצגת הזאת בפורומים שונים. לימור לבנת שמעה על המצגת וביקשה שנציג אותה לצמרת משרד החינוך.' "

אביבה לורי, הארץ

 

 

·    "בשנה שחלפה נהפך בן-דוד, כלכלן מאוניברסיטת תל-אביב, לכוכב.  עבודת מחקר מאומצת ורצינית הקנתה לו את המעמד הזה, ועוד יותר מכך."

      "הכוכב הכלכלי החדש" מאת מירב ארלוזורוב

      עורכת, מדור הכלכלה, הארץ

 

 

 

  לדף הבית


כתובת להערות ותגובות   danib@post.tau.ac.il